Tomáš Prášek

IMG_20141202_131916“Nejen má celá příprava včetně závodů, ale i příprava samotného Štěpána, je pro mě obrovským zážitkem.”


Se Štěpánem jsem se seznámil v roce 2014 na předsezónním semináři pro závodníky, kde jsem se ho rozhodl oslovit a požádat o pomoc v pózování, které je nedílnou součástí všech závodů. Začal jsem trénovat pod jeho vedením, za což jsem mu nesmírně vděčný, protože do toho dal všechno. Tím se stal nejen mým trenérem, ale také kamarádem, motivací a velkou oporou.

Prozatím jsem si prošel dvěma přípravami. První příprava pro mě byla úplně něco nového. Poznal jsem spoustu nových lidí z HCT tréninků a z Olympia Fitness (Tomáše Bureše), kterou jsem měl čest reprezentovat. Štěpán mi ukázal, že trénovat se dá daleko tvrději, než jsem to do té doby uměl. Naučil mě spoustu nových cviků, rozšířil mi tak zásobník pro dané partie a obohatil mě o další vědomosti, jak maximálně procítit jednotlivé partie. Na každý společný trénink jsem se těšil, protože mě vždy posunul o kousek dál. V průběhu diety jsme poznávali mé tělo a sledovali, co mi nejvíce sedí tak, abych mohl vstoupit na prkna ve své životní formě. Myslím, že se nám to povedlo a tak se z toho vyklubalo krásné 4., 5. a 7.místo na kondičních soutěžích pro podzim 2014.

Po podzimních soutěžích jsme se rozhodli, že se ihned začnu připravovat na jaro, abych si mohl ještě poslední rok mezi juniory zasoutěžit a užít. Zatímco první příprava proběhla bez větších problémů, druhá byla mnohem náročnější. Mé tělo přestalo spolupracovat a po dobrání antibiotik si stále drželo vodu a nechtělo ji pustit za žádnou cenu. Se Štěpánem jsme vymýšleli všechno možné a musím přiznat, že oproti té první přípravě to bylo peklo. I když příprava nedopadla podle našich prvotních představ a forma úplně nedojela do konce, tak pro mě to vítězství bylo! Vyhrál jsem sám nad sebou tím, že jsem formu i přes problémy dotáhl do takové podoby, abych si mohl stoupnout na pódium a bojovat. A Štěpánovi tak poděkovat za to, že to se mnou dotáhl až do konce.

Nejen má celá příprava včetně závodů, ale i příprava samotného Štěpána, je pro mě obrovským zážitkem.

Momentálně se snažím nabrat nějaké svaly, tvrdě makat a časem uvidíme, na jaké závody se připravím.

ronnie-cz-d6e507-l

Leave a Reply